Stephen Hawking uzaya gidiyor

| March 20, 2017 | 0 Comments

Stephen Hawking uzaya gidiyor
Ünlü İngiliz evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, iş adamı Richard Branson’ın uzay aracıyla seyahat edeceğini açıkladı.

BBC Türkçe
20 Mart 2017 – 16:30:00

PAYLAŞ

A

X

İngiltere’de bir televizyon programına konuşan dünyanın önde gelen bilim insanlarından Hawking, uzaya yolculuk yapabileceğini hiçbir zaman hayal edemediğini söyleyerek, “Branson ne zaman ki bana Virgin Galactic’te bir koltuk teklif etti, hemen ‘Evet’ dedim” diye konuştu.
Richard Branson’ın sahibi olduğu Virgin Havayolları Virgin Galactic adında bir uzay gemisi inşa ediyor. Şirket uzaya yolcu taşıyacak.
Hawking röportajda, üç çocuğunun kendisine büyük bir neşe verdiğini, uzaya yolculuk etmenin ise mutluluğu getireceğini söyledi.
‘TRUMP’IN ABD’SİNE GİREBİLİR MİYİM BİLMİYORUM’
Stephen Hawking, Donald Trump’ın yönettiği bir ABD’de bundan sonra isteneceğinden ise emin olamadığını belirtti.
“ABD’ye tekrar gidip diğer bilim insanlarıyla konuşmayı çok isterdim ama artık hoş karşılanmayabilirim diye korkuyorum” diyen Hawking, Trump’ın seçmenlerini memnun etmek adına daha sağa ve otoriter bir dile kayabileceğini söyledi.
Hawking, 2009 yılında dönemin ABD Başkanı Barack Obama’dan başkanlık madalyası almıştı.
İŞÇİ PARTİSİ LİDERİ CORBYN’İ ELEŞTİRDİ
Ünlü bilim insanı aynı zamanda İngiltere’de İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn’i de eleştirdi.
Hawking, Corbyn’in öyle olmadığı halde kendini aşırı solcu gösterdiğini, bu yüzden hiç seçim kazanamayacağını söyledi. Ancak yine de İşçi Partisi’ne destek vereceğini ekledi.
ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalığı olan dahi fizikçi yapay zeka teknolojisi aracılığıyla konuşabiliyor.
Intel’e ait bir akıllı telefon klavye uygulaması olarak çalışan bu teknoloji, Prof. Hawking’in ne düşündüğünü anlayabiliyor ve kullanmak isteyebileceği kelimeleri önerebiliyor.

Son Güncelleme : 20 Mart 2017 – 16:31:11

Etiketler: stephan hawking , Uzay Yolculuğu , fizik profesörü stephan hawking

Popüler Haberler

Demet Akalın’ın çıldırtan yorumlar

Makyajsız halini kime benzetti?

Yasmin Erbil Türkiye’ye döndü

Kadir Doğulu’ya Dubai’de gözaltı şoku

Namussuzlar anlatıyor namusu!

‘Deli Aşk’ın galasına ünlü akını

Tolga Karel ikinci kez baba olmaya hazırlanıyor

Elvin Levinler ile eşi tatile çıktı

Beren Saat ile İlker Kaleli’nin sürpriz buluşması

.GuncelIcerikDiv {margin: 20px 0;overflow: hidden;position: relative;background-color: #fff;border: 1px solid #dddddd;padding:5px 0 0 0;}.GuncelIcerikDetay {width: 600px;margin: 25px auto auto;text-align: left;}.GuncelIcerikMainTitle .GuncelIcerikDetay {margin-top: 0;}.GuncelIcerikDetay li {width: 194px;float: left;margin-right: 9px;height: 220px;}.GuncelIcerikDetay li:nth-child(3n+0) {margin-right: 0 !important;}.GuncelIcerikDiv a span.GuncelIcerikTitle {color: #454545;display: block;padding: 10px 10px 3px;transition-property: color;transition-duration: .2s;font-size: 18px;font-family: pt_sansbold;overflow: hidden;height: 85px;}.GuncelIcerikDiv a:hover span.GuncelIcerikTitle {color: #e8393a;}.GuncelIcerikDiv .GuncelIcerikMainTitle {font-size: 24px;line-height: 50px;color: #454545;font-family: pt_sansbold !important;text-align: left;width: 600px;margin: auto;}Tags:

Category: Tech World News

Leave a Reply